خدمات ما

یکی از مهمترین فعالیت های شرکت فنی مهندسی نهرآب زیست ارائه خدمات گسترده در زمینه اصلاح و به روز رسانی تصفیه خانه های موجود، ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه و جایگزینی تجهیزات در راستای تامین نیازهای کارفرمایان و کمک به بهبود شرایط عملکرد تصفیه خانه با هدف توسعه پایدار، حفظ محیط زیست و تامین استانداردهای زیست محیطی می باشد. مهمترین ویژگی محصولات نهراب زیست طراحی اختصاصی و انعطاف پذیری در ساخت هر 

محصول مطابق با شرایط کارفرمایان می باشد. تنوع محصولات ما در زمینه تصفیه آب،  تصفیه فاضلاب بهداشتی و تصفیه پساب های صنعتی این امکان را فراهم نموده است که انواع دستگاه ها ازمرحله تصفیه مقدماتی تا تصفیه پیشرفته را مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید نماییم. تصفیه آب و فاضلاب یکی از مهمترین دغدغه های زیست محیطی در سطح جهانی می باشد و از این رو ارائه راهکارهای نوین و بهینه سازی و به روزرسانی روش های 

تصفیه یکی از جنبه های مهم دانش محیط زیست می باشد. شرکت فنی مهندسی نهرآب زیست همواره مشتریان خود را برای پیدا کردن بهترین و کارآمدترین راهکارهای تصفیه پشتیبانی کرده و اماده ارائه انواع راه حل ها در زمینه تصفیه آب و تصفیه فاضلاب و رفع مشکلات زیست محیطی می باشد . 

نهراب زیست همیشه در کنار شماست

خدمات و سرویس های نهراب زیست

طراحی و مشاوره در زمینه انواع سیستم های تصفیه آب و فاضلاب

تامين قطعات، تجهیزات و مواد مصرفي سيستم‌هاي تصفيه

ارزیابی کیفی وضعیت موجود تصفیه خانه ها و ارائه راهکارهای بهینه

بهره برداری و نگه داری از تاسیسات و سیستم های اجرا شده

مشاوره و طراحی

امروزه بحران جهانی کمبود آب باعث گردیده که تمامی جوامع به دنبال راهکارهای بهینه و کارامد برای تصفیه منابع آبی مورد نیاز خود و نیز تصفیه فاضلاب تولیدی باشند. بدون شک یکی از مهمترین مراحل در اجرای تصفیه خانه های آب و فاضلاب مرحله مطالعاتی و انجام مطالعات فاز صفر می باشد که در طی آن بایستی به بررسی دقیق و همه جانبه عوامل مختلف و تاثیر گذار بر عملکرد تصفیه خانه پرداخت. معمولا در مرحله طراحی تصفیه خانه های آب و فاضلاب طرح جامعی که در برگیرنده کلیه بررسی های مورد نیاز از کیفیت و کمیت ورودی و خروجی تصفیه خانه تا بررسی انواع روش های موثر در تصفیه، بررسی شرایط جغرافیایی و توپوگرافی محل پروژه، عوامل اجتماعی و فرهنگی، استانداردهای منطقه ای و هزینه های اجرایی و بهره برداری تصفیه خانه مورد مطالعه قرار گرفته و براساس اطلاعات بدست آمده طرح نهایی تصفیه خانه انتخاب و اجرا می گردد. لذا مرحله مشاوره و طراحی تصفیه خانه بسیار مهم بوده و باید با دقت و دانش کافی نسبت به طراحی و انتخاب روش تصفیه اقدام نمود. 

با توجه به قوانین و استانداردهای وضع شده از طرف سازمان حفاظت  محیط زیست ایران، لازم است که  کلیه سیستم های تصفیه پساب کارخانجات، کارگاهها، واحد های تولیدی، هتل ها، کمپ ها و غیره ، کیفیتی مطابق با استانداردهای اعلام شده داشته باشند. لذا هر واحد تولیدی یا خدماتی بایستی متناسب با کمیت و شدت آلودگی فاضلاب تولیدی خود، تاسیساتی را جهت تصفیه آن ایجاد نماید تا ممانعتی از طرف سازمان حفاظت  محیط زیست در جهت ادامه کار واحد مذکور ایجاد نشود. بدیهی است هرگونه وقفه در کار واحد تولیدی می تواند ضررهای اقتصادی قابل توجهی به میزان سود و امکان رقابت آن واحد در پی داشته باشد. اصولا برای تصفیه هر نوع فاضلاب ممکن است چندین راهکار مختلف وجود داشته باشد. اما در نهایت سیستمی که انتخاب می شود باید علاوه بر تأمین حدود مجاز استانداردهای محیط زیست، دارای هزینه ساخت و راهبری پایین بوده و نیز بتواند پایداری خود را در طول دوره طرح و بهره برداری و نیز در شرایط محیطی مختلف حفظ نماید. بدیهی است توانمندی علمی و اجرایی طراح نقش بسزایی در انتخاب مناسب این سیستم بهینه دارد.

شرکت نهراب زیست با در اختیار داشتن متخصصین مجرب و بکارگیری دانش آموختگان دانشگاههای ممتاز کشور و نیز ارتباط مستمر با مراکز علمی و پژوهشی و در کنار آن ارتباط نزدیک با شرکت های پیشرو در عرصه جهانی، آمادگی دارد تا دانش و تجربیات خود را در اختیار مدیران محترم صنایع، کارخانجات، کارگاهها و دیگر بخش های متقاضی قرار دهد. طراحی و مشاوره در زمینه انواع سیستم های تصفیه آب صنعتی، سیستم های پیشرفته تصفیه فاضلاب، معرفی تکنولوژی های نوین، ارایه راهکار جهت ارتقا عملکرد تصفیه خانه های موجود و نیز تهیه و تامین تجهیزات مورد نیاز جهت بهبود عملکرد واحدهای تصفیه  از مهمترین خدماتی است که این شرکت به مشتریان خود ارائه می دهد. 

 

 

 

تامین قطعات و تجهیزات

تجهیزات الکترومکانیکال نصب شده در تصفیه خانه های فاضلاب در طول زمان مستهلک گردیده و باید تعمیر یا تعویض گردند. با توجه به وابستگی کارکرد مناسب تصفیه خانه به سلامت تجهیزات، عدم تعمیر یا تعویض به موقع تجهیزات باعث از کار افتادن تصفیه خانه و در نهایت عدم تصفیه مناسب آب و فاضلاب خواهد گردید و معمولا مشکلات جدی در راهبری تصفیه خانه برای اپراپور به وجود می آورد.

شرکت فنی مهندسی نهراب زیست با بیش از یک دهه تجربه  ،آماده ی تامين قطعات، تجهیزات و مواد مصرفي انواع سيستم‌هاي تصفيه آب و فاضلاب و همکاری با متولیان تصفیه خانه ها جهت تعویض تجهیزات مستهلک با نمونه مشابه و یا نمونه های ارتقا یافته و مدرن تر می باشد.

 • مشاوره و تامین کلیه قطعات مکانیکال و الکترومکانیکال تصفیه خانه های آب و فاضلاب نظیر انواع آشغالگیرهای مکانیکی، تجهیزات آبگیری لجن، فیلتر پرس جهت جداسازی ذرات جامد از مایع در محلول های سوسپانسیون در فرایندهای مختلف صنعتی ، شیمیایی ، غذایی ،دارویی، سرامیک ، معدن و تصفیه فاضلاب ومیکسرهای عمقی وسطحی و…
 • طراحی و ساخت تابلوهای برق و کنترل (PLC)
 • تامین تجهیزات و ابزار دقیق کنترل کمی و کیفی تصفیه خانه های آب و فاضلاب ( pH متر، TDS متر، EC متر، تجهیزات دبی سنجی و سایر سنسورهای اندازه گیری آنلاین)، آنالایز کلر باقیمانده.
 • تامین انواع سیستم های هوادهی، بلوئر روتس و دیفیوزر های دیسکی و لوله ای.
 • تامین انواع ممبران دستگاه های تصفیه آب صنعتی (RO) جهت تولید آب خالص از محلول نمکی ، غشا های نیمه تراوا و فیلتر های میکرونی (غشا‌هاي UF و NF)
 • ساخت و تامین انواع فیلتر شنی و کربنی به منظور حذف ناخالصی ها ،ذرات معلق و رنگ و بو از جنس اسنلس استیل ،جنس كربن‌ استيل و فایبرگلاس
 • ارائه انواع سیستم های ضدعفونی کننده آب شامل لامپ گندزداییUV دستگاه ازن ژنراتور در ظرفیت های مختلف و پکیج کلریناتور
 • طراحی و ساخت انواع میکسرهای عمقی و سطحی مورد نیاز بخش های مختلف تصفیه خانه با پوشش های ضد خوردگی
 • تامین پکینگ مدیای ثابت و معلق از جنس پلی اتیلن و PVC، مواد پلیمری برای ایجاد بستری مناسب جهت رشد میکرو ارگانیسم ها و حذف مواد آلی معلق.
 • تامین صفحات لاملا ( زلالساز) جهت افزایش سرعت ته نشینی ذرات معلق در مخازن کلاریفایر.
 • مشاوره و طراحی و ساخت مخازن تحت فشار از جنس كربن‌ استيل، استنلس استیل و فایبر گلاس (FRP )  ، مخازن ذخیره سازی مواد شیمیایی .
 • تامین انواع مواد آنتی اسکالانت، مواد منعقدکننده و کمک منعقدکننده، اسید و قلیای شستشوی ممبران خنثی کننده و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز در تصفیه خانه های آب و فاضلاب .
 • مشاوره و تامین انواع پمپ سانتریفیوژ، پمپ دیافراگمی، لوب پمپ، پمپ دنده ای ، دوزینگ پمپ های فاضلاب، پمپ لجن کش و..

 

 

ارتقا و بهینه سازی

 ارتقاء و بهینه سازی سیستم های تصفیه آب و فاضلاب

 افزایش واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی و واحدهای تجاری، تفریحی و خدماتی از یک سو و ضرورت تصفیه فاضلاب های تولیدی از سوی دیگر، منجر به ارائه راهکارها و اقداماتی جهت ارتقاء ظرفیت تصفیه خانه های آب و فاضلاب موجود و همچنین بهینه سازی روش های تصفیه جهت افزایش راندمان تصفیه و کاهش آسیب ها و خطرات زیست محیطی ناشی از تخلیه فاضلاب های آلوده به محیط زیست گردیده است. با اصلاح، ارتقاء و بهینه سازی تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی می توان درصد بالایی از آب مصرفی در واحدهای مختلف صنعت را بازیابی کرده و مورد استفاده مجدد قرار داد و به این ترتیب درصد بالایی از هزینه های مربوط به تامین آب مصرفی را کاهش داد. امروزه بازیابی و استفاده مجدد از پساب جهت خط تولید یکی از گزینه های مورد قبول متخصصین در کشورهای صنعتی می باشد و در آینده با توجه به بحران های ناشی از کم آبی در زمینه های مختلف صنعتی و کشاورزی تمایل به بازیابی و استفاده مجدد از پساب افزایش خواهد یافت.

از طرف دیگر ارتقاء و بهینه سازی تصفیه خانه های موجود به کاهش هزینه های نگهداری و راهبری و همچنین کاهش مصرف منابع انرژی کمک کرده و در دراز مدت منجر به پایداری عمکلرد تصفیه خانه می گردد.

با توجه به این امر شرکت نهراب زیست با برخورداری از تیم متخصصین مجرب که شامل مهندسین محیط زیست، عمران، مکانیک، شیمی و برق می باشد اقدام به ارزیابی کیفی وضعیت موجود تصفیه خانه ها کرده و با شناسایی مشکلات فرایندی و نواقص فنی، راهکارهای مناسب و اقتصادی جهت بازسازی، ارتقاء و بهینه سازی فرایندهای تصفیه و نیز ارتقاء ظرفیت کمی تصفیه خانه ها با هدف کاهش هزینه های جاری تصفیه خانه و بهبود راندمان تصفیه ارائه می دهد.

برخی از خدمات شرکت نهراب زیست در زمینه بازسازی، ارتقاء و بهینه سازی تصفیه خانه های آب و فاضلاب عبارتست از :

 • ارزیابی کیفی وضعیت تصفیه خانه های موجود و ارائه گزارش تفصیلی از مشکلات و نواقص تصفیه خانه و ارائه راهکارهای بازسازی و بهینه سازی با توجه به نوع و کیفیت فاضلاب.
 • طراحی و مهندسی مجدد فرایندهای تصفیه و اصلاح فرایندهای قدیمی و جایگزینی آنها با فرایندهای جدید و پیشرفته.
 • بازسازی و تعمیر بخش های فرسوده تصفیه خانه و تعمیر و یا تعویض تجهیزات و تاسیسات فرسوده.
 • جایگزینی تجهیزات الکترومکانیکال پیشرفته و به روز با مصرف انرژی پایین  وراندمان بالا به جای تجیزات فرسوده و قدیمی.
 • ارتقائ کیفیت پساب خروجی از تصفیه خانه و تضمین برآورده نمودن استانداردهای زیست محیطی.
 • افزایش ظرفیت کمی تصفیه خانه.
 • استفاده از تکنولوژی های مدرن و مقرون به صرفه جهت تصفیه انواع فاضلاب های صنعتی نظیر  سیستم DAF، فیلتراسیون پیشرفته، روش های غشایی نظیر سیستم اسمز معکوسRO   و بیو راکتور غشایی MBR.
 • نصب و بکارگیری تجهیزات ابزار دقیق آنلاین و پیشرفته به صورت تمام اتوماتیک جهت بهبود بیشتر عملکرد واحدهای تصفیه خانه.

لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

نگهداری و راهبری

عملکرد مناسب یک واحد تصفیه علاوه بر طراحی مناسب، ارتباط تنگاتنگی با چگونگی نگه داری و راهبری آن در طول دوران بهره برداری دارد. سرویس مناسب تجهیزات و تعویض قطعات معیوب در بازه های زمانی مناسب، باعث می گردد یک سیستم تصفیه پایداری خود را حفظ نموده و بتواند کیفیت پساب خروجی را تضمین نماید. لذا نگهداری از تاسیسات یک تصفیه خانه بایستی ترکیبی از برنامه ریزی، طراحی درست و مدیریت و بهره برداری کارامد باشد. برای نگهداری صیحیح تصفیه خانه، بویژه تصفیه خانه های فاضلاب، بایستی پرسنل اپراتور تصفیه خانه نه تنها آگاهی کامل از وظایف خود داشته بلکه از جریان کلی پروسس تصفیه خانه هم مطلع باشند و مطابق با دستورالعمل های نگهداری و بهره برداری تاسیسات عمل کنند. کلیه تجهیزات الکترومکانیکال تصفیه خانه بایستی به صورت دوره ای مورد بازرسی قرار گیرند و چک لیست های مربوط به آنها توسط بهره بردار کنترل گردد. علاوه براین تعدادی از آزمایشات اصلی مربوط به کیفیت آب یا پساب ورودی و خروجی بایستی به طور روتین انجام گیرد که مستلزم تامین تجهیزات مورد نیاز می باشد و برای کنترل عملکرد سیستم نیز به صورت دوره ای آزمایشات کاملی باید صورت گیرد.

از آنجا که در کشور ما عمده سیستم های تصفیه، سیستم های بیولوژیکی می باشد و در این سیستم ها، میکروارگانیزم ها و موجودات ریز ذره بینی کار تصفیه فاضلاب را انجام می دهند و نیز با توجه به حساسیت این موجودات به شرایط محیطی از قبیل دما، pH، میزان و نوع آلودگی، میزان اکسیژن محلول و موارد دیگر، بهره برداری بایستی با دقت کافی و تحت نظر افراد مجرب صورت گیرد تا بهترین عملکرد سیستم حاصل شود.

 

نظر به اینکه علم تصفیه فاضلاب بخصوص در کشور ما علمی جدید بوده و هنوز متخصص کافی در زمینه راهبری سیستم های تصفیه در کشور موجود نیست، لذا توصیه می گردد مسئولین محترم واحدهای صنعتی و خدماتی که سیستم های تصفیه آب یا فاضلاب را مورد استفاده قرار می دهند برای عملکرد مناسب و پیوسته تاسیساتشان، از مشاوره های ارائه گردیده توسط شرکت ها و متخصصین معتبر استفاده نمایند. شرکت فنی مهندسی نهراب زیست، به پشتوانه تجارب و توانمندی های علمی و عملی خود، آمادگی دارد تا در صورت اعلام نیاز کارفرمایان محترم، نسبت به بهره برداری و نگه داری از تاسیسات و سیستم های اجرا شده اقدام نماید.